KONUK YAZARLAR

MÜSAİT BİR “DİN”İMİZ VAR!?..

koylu-kizi-resmi

Tarlasını ekemeyen çiftçilerin ortak adı:”iki kişiden biri”dir. İki kişiden biri Türkiye tarihinde ilk defa samanı ithal etmek zorunda kaldı. Son iki ayda 25 milyon doları samana yatırdı. İki kişiden biri, son yıllarda çayırlarını da biçemedi. Ambarı veresiye veren esnafın kasası gibi bomboş. Gelecek seneye ekecek tohumu bile yok. 10 yıl önce 1 lt mazotu 3,5 kg. buğdaya satın alırken, şimdi 7 kg. buğday satarak alabiliyor. Elinde 35 milyon dekar arazisi var, ekemiyor. Hükümet, 6 bin lira değerindeki süt ineğini 2 bin liraya satmayı teklif ediyor; alamıyor!.. Ekonomimiz çok iyi, çok şükür!..

Başbakan yardımcısı ve hükümet sözcüsü Arınç, 12 Eylül Halkoylaması‘nın “Askerlerin dokunulmazlık zırhını kaldırmak” amacıyla yapıldığını açıkladı. Oylamadan önce AKP’nin anlattığı; “pozitif ayrımcılık”, ”ileri demokrasi” ve “özgürlük” gibi vaatlerin palavradan ibaret olduğu da bu şekilde kanıtladı…

Bu son açıklamaya göre, iki kişiden biri çok fena aldatılmış. Halkın yarısına yakını Atatürk ile kalanı Allah ile aldatılmaya devam ediliyor. Başbakan grup toplantısında önümüzdeki birkaç ay içerisinde son borç dilimi ödendikten sonra, IMF’ye borç verebileceğimizi söyledi. Anlayacağınız ekonomimiz o kadar iyi durumda!.. Öte yandan, 400 bin emeklinin aylıklarında yüzde 40′ a varan kesintiler yapılmış. Maliye Bakanı’na bakarsanız dünyada emeklilerine en yüksek aylık ödeyen ülkelerden biriymişiz!.. Kredi kartlarının birini diğeri ile ödemeye çalışan vatandaşın borcu her ay katlanarak artıyor o başka smesele! Başbakana göre, refah düzeyimiz oldukça yükselmiş!.. Bu yüzden kendisine 400 milyon dolarlık bir uçak daha almış. Oğluna 10,5 milyon dolarlık ikinci bir gemicik. Boğaz köprüleri ile oto yollar 7 yıllık geliri karşılığında yandaş firmalara satılmış. Milletin efendisi köylü bir paket makarna ile teslim alınmış!..

İşçilerin hali perişan. Hükümet kıdem tazminatlarına göz dikmiş. Memurlar tazyikli suya alıştıklarından onlar için biber gazı ithaline devam edecekmiş. İşsizlik almış başını gidiyor. Refah düzeyimiz nasıl yükseliyor anlamak mümkün değil!..

Emperyalist devletler, Ortadoğu’daki son enerji kaynaklarını yağmalamak için yarışıyorlar. Bölge halklarını parçalayıp birbirine kırdırmak ve sonunda bekçi yapmak için, yine bölge insanını kullanıyorlar. Allah ile aldatanların önde gideni Pensilvanya’da CIA ile içli dışlı imiş. Amerika’nın kucağında oturup, terörist başının “el ve eteğinin öpüleceği” fetvasını veriyor!..

Coniler, İncirlik üssündeki camiyi kırıp dökmüşler; Kuran’ı Kerimi yırtıp, mimberi parçalamışlar. Hükümet olayı gizlemek için bayağı çaba sarf etmiş. Cuma çıkışlarında “türban” için üstünü başını parçalayanlar arazi oldular yine. Peygamberimizin karikatürünü çizenler için “şahadet yemini “ yapanlar, şimdi istihkak hazırlamakla meşgul. İnançlarını yaşamak uğruna kendilerini üniversite kapılarına zincirleyen kızlarımız, 4 çeker jipleriyle alışveriş merkezlerinde!..

Yandaş medya, 80 yılda milletin dişinden tırnağından artırarak yarattığı ekonomik varlıkları aralarında paylaşan yandaşların rahatını bozacak, huzurunu kaçıracak bu haberleri, haberden bile saymıyor. İktidar yalakaları huzur için bir miktar toprak da kaybedilebilir diyorlar. Anlayacağınız gemiciği kurtaran kaptanlar için Türkiye güllük gülistanlık bir ülke. Ne var ki, Allah ile aldatılan iki kişiden biri, saman ithali için 25 milyon dolar ödemiş. Bu da bir ilktir elbette. İki kişiden biri, 12 Eylül 2010 da besmele çekilerek verilen oylar ile TSK’nın yurtsever en gözde subayları içeri tıktırmıştı!? Ancak ne halt ettiğini anlayan iki kişiden biri, şimdilerde kafayı yemiş; suç ortaklarına “Hayırlı Cumalar “ diyebilmek için Perşembe gecelerini beklemeye başlamış!..

Irak’ta öldürülen 1,5 milyon Müslüman kardeşine, Libya’da eklenen 100 binlerden sonra; Mısır Tunus Cezayir ve Fas’ta ölenleri, toplama işleminde ihmal edilebilecek rakamlar gibi gösteriyorlar. Yine de uykuları kaçıyor. Bir cana kıyanın bütün insanlığı öldürdüğü, önermesine bağlı olarak yetiştirilen bu muhafazakar dindarlar, nasıl olduysa şimdi de Suriye’deki ölümlere vize veriyor! “Ilımlı İslam” olarak dayatılan sapma bir din, acaba neden en çok bizde taraftar buluyor!..

Av. Cemil Can

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir