KONUK YAZARLAR

BENİ DE ALIN!..

hrant_dink

Y-CHP CEMAAT İLİŞKİSİ KESİNLEŞTİ

Dersimli Kemal, Prof. Birgül Ayman Güler hocanın Y-CHP’nin Cemaatle ilişkisini ortaya koyan 12 sorusu karşısında sınıfta kaldı. Seçimlere kadar suya sabuna dokunmadan 110 milletvekilliğini, (1) CHP’de siyaset yapmayı düşleyen partilileremavi boncuk gibi dağıtarak geçireceği kesinleşti

Ulusal sorunlar konusunda sağır olan Kemal Kılıçdaroğlu, “mağdurların yanındayız” diyerek, Cemaat’e sahip çıkmaya devam ediyor… Kıvırma payı yok artık!..

İktidarın açtığı konu başlıklarında ana muhalefetin debelenip durması, “diyet ödeme” meselesidir ve Baykal’ın kaset olayına kadar uzanıyor!..

Bu yüzden, Y-CHP’nin ülkenin gerçek gündemi ve Türkiye gerçekleri ile uzaktan yakından ilgisi kalmamıştır!..

DERSİM SOYKIRIMI” YALANI

Y-CHP, Dersim İsyanı’nın bastırılmasını “soykırım” olarak kabul ettirme çalışması ile meşgul

O bakımdan Perinçek Davası ile ilgili söyleyecek sözleri yok.

Dersimli Kemal’in çiftlik kahyası Gürsel Erol, Halk TV‘de yayınlanan kişisel tanıtım reklamında, utanmadan Seyit Rıza’yı öne çıkarıyor…

Dersimli Kemal, bu seferki “paratoner”ini en yakınından seçmiş

İlginçtir hainlerin efendisi hala akıllanmadı. Cumhuriyet düşmanı, gerici ve hain Seyit Rıza‘dan medet umuyor…

BİR FIRSAT MI?

Tehcirin 100 yılında, Ermenilerin lobi faaliyetleri karşısında yer alanların arasında bu nedenle Y-CHP‘nin adıgeçmiyor!

Akıllarınca Ermeniler “başarı” kazanırsa, onlar da Dersim isyanının bastırılmasını “soykırımilan edecekler!

İşçi Partisi‘nin lideri, Türkiye’nin ulusal meseleleri yanında; iç politikaya da damgasını vurdu:Atatürk’te birleştik” ve “Altı Ok’ta birleşiyoruz” sloganları ile CHP’nin 6 Ok’una ve Atatürkçülüğe sahip çıkıp, Türk halkının umudu olmuş

Perinçek, Ermeni meselesi konusunda da devletin yapamadığını yaptı. Başından beni “Ermeni soykırım iddiaları uluslararası bir yalandır” diyerek, AB ülkelerinin çıkarttığı yasaları yerlerinde çiğnedi!

AİHM‘nde Türkiye adına koca bir zafer kazanıp Türk halkına armağan etti!..

Dersimli Kemal ve yol arkadaşları, 6 Ok’u yeniden yorumlayarak emperyalizmle uyumlu hale getirmeye çalışıyorlar…

Birgül Ayman Güler hocanın, soykırım yalanları ile ilgili çalışma yapmak üzere CHP Grup Başkanlığı’na sunduğu önergeyi, Kemal efendi acaba neden reddetti!..

Kemal efendinin efendileri, CHP içerisinde bu tartışmalar başlarsa, “Dersim soykırımı” iddialarının da safsatadan ibaret olduğu gerçeği ortaya çıkar diye mi korkuyorlar?

FIKRA GİBİ

Trabzon’daki sağırlar, bu yıl Ankara’dan gelen körleri çok iyi ağırladılar!..

Trabzonspor’un eski yöneticisi Recep Denizer, Dersimliye güzel bir orta yapmış. Recepleşen Denizer, sanki Türkiye’nin ve Trabzon’un tek derdi spormuş gibi, Dersimli Kemal’e futbolda şike iddiaları sordu. Recep’e sorsalar güzel bir Karadeniz fıkrası üretiyordu!..

Salı günlerinin genel başkanı Dersimli Kemal, böyle içi boş, çanak sorulara pek bayılır.

Bu yüzden Trabzon balık halinde bu sorunun üzerine balıklama atladı. Bir kasa zargan balığı Volkan Canalioğlu’na satma numarası ile hem yeni milletvekili adayını açıklamış oldu hem de günü kurtardı!

Şaka yapmıyorum; Trabzon’da Yeni CHP’nin bu atakla rakiplerinin önüne geçtiğine inananlar bile var!..

Anlaşılan Y-CHP Trabzon da yarışa, yine Canalioğlu avantajı(!) ile önde başlayacak!..

MUHALEFETİN KONU BAŞLIKLARI

Yeni CHP’nin Strazburg’taki Perinçek davası ile ilgili görüşünün ne olduğunu bilen yok!

Çünkü muhalefetin hangi konuda konuşacağını iktidar belirliyor.

İktidar, muhalefet için seçtiği yeni konuyu, AKP’nin Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu’ya söyletmiş…

Tülay, Cumhuriyet için “600 yıllık imparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi” diyor

Bu yeni türeme lale tüccarı, gelen tepkiler üzerine bir adım bile geri atmamış! (2)

Görevli olduğu buradan belli!

Bir önceki haftaya da Cumhurbaşkanının 16 Türk Devleti (3) muhafızları ile yaptığı defile damgasını vurmuştu…

Sağ olsun Suudi Arabistanlı İmam Mohammed Sale al Munajjid (4) de devreye girerek,”kardan adam yapmak günahtır” diyerek, yol arkadaşlarına bayağı yardımcı oluyor!..

İktidardan bağımsız hareket edemeyen ve diyet ödemeye mecbur bırakılmış ayarlanmış muhalefet, Türkiye’nin en önemli gündem maddesi hakkında fikrini söyleyemiyor!..

HRANT DİNK CİNAYETİNDE CEMAAT’İN PARMAK İZİ

Agos gazetesi yazarı Hrant Dink’in ölümünün 8. yılında, cinayette Cemaatin parmak izlerine rastlanmış. Kesin bir yargıya varmadan önce, mecburen yargılamanın sonucunu bekleyeceğiz. Dink’in 25 Nisan 2006 tarihinde Malatya İşadamları Derneği’nin etkinliğindeki sözlerini ise hiçbir zaman unutmayacağız. (5) Çünkü Hrant’ın öldürülmesine neden olan; onun Ermeni kimliği değil, Ermenistan’ın ilk Başbakanı Ovanes Kaçaznuni ile paralel sözleriydi… (6)

Hrant Dink de Ovenes Kaçaznuni gibi emperyalizmi pahalıya tanıdı!..

Bu yüzden her ikisinin analizini okumanızı öneriyorum…

Sonunda Türk halkı; bilgili, cesur, dürüst ve inançlı liderini buldu.

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek her ulusal meselede üç adım öne çıkarak kendini kanıtladı.

Kalan işi “-Gayrik yeter!..(7) diyen Türk halkı halledecek elbette…

Perinçek’in Ergenekon Davası’nda yaptığı savunma, yargılama olmasının yanında, bir yol haritası gibiydi…

Bütün hastalıklarımızı osavunma ile teşhis etti!.. Tedaviyi belirlemek de ona yakışır!

Yüzümüzü Doğu’ya çeviriyoruz!..

Av. Cemil Can

DİPNOTLAR:

(1) Son anketlere göre CHP’nin oyları yüzde 20-25 arasında görünüyor. Merkez yoklaması ve genel başkana ayrılan kontenjala birlikte; Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Sezgin Tanrıkulu ayarında 110 civarında milletvekilini ön sıralara yerleştirmesi kesinleşti gibi. Y-CHP’de “siyasi mücadele” iktidara gelme mücadelesi olmaktan çıkıp, milletvekilliklerini kapma mücadelesine dönüştüğü bir gerçek…

(2)Arkadaşlar reklam arası bitti, film başladı ve 2023’te isteseniz de istemeseniz de vizyona girecek” dedi.

http://t24.com.tr/haber/tulay-babuscu-arkadaslar-reklam-arasi-bitti-film-basladi-2023te-vizyona-girecek,284118

(3)Ortaçağ Türk Tarihi’nin en yetkin isimlerinden Hüseyin Nihal Atsız, Ötüken dergisinin 65. sayısında: “16 Devlet masalı ve Uydurma Bayraklar” başlıklı yazısında Türk olmayan Samanlılar devletinin bayrağı 16 devlet arasında vardır ama Türk olan Akkoyunlular, Karakoyunlulular, Safeviler, Mısır Kölemenleri, Cengiz devleti gibi büyük ve muhteşem Türk devletleri yoktur” diyor…

http://www.nihal-atsiz.com/yazi/16-devlet-masali-ve-uydurma-bayraklar-h-nihal-atsiz.html

(4) Suudi Arabistanlı İmam Mohammed Sale al Munajjid, kardan adam yapmanın dinen yasak olduğunu buyurmuş. Çünkü kardan adamla oynamak Müslümanları cinselliğe ve lükse sürüklüyormuş!..

http://www.aktifhaber.com/imamdan-kardan-adam-fetvasi-1105308h.htm

(5) “Geçmişte İngilizlerin, Fransızların, Rusların, Almanların şu topraklar üzerinde oynamış oldukları rol neyse, bugün aynen tekrarlanıyor. Geçmişte Ermeni halkı onlara güvendi, kendilerini Osmanlı’nın zulmünden kurtaracak sandı.

Ama yanıldı. Çünkü onlar geldiler, kendi hesaplarını yaptılar. Çekip gittilerv e burada kardeşi kardeşle kan içerisinde bıraktılar. Bugün Kürtlerin yaşadığı aynı şey. Amerika geldi, Kuzel Irak’ta bir Kürt devleti oluşturmak üzere. Kürt kardeşlerimiz için orası bir çekim alanı mı oldu? Ümit mi oldu? Bu çok tehlikeli bir gidiş, Amerika bu! Gelir kendi hesabını yapar, işine bakar, işi bittiğinde de çeker gider. Ondan sonra da burada insanları kendi didişmesi içerisinde bırakır.”

https://cetinbayramoglusorun.wordpress.com/category/video/

(6)1915 yaz ve sonbahar döneminde Türkiye Ermenileri zorunlu bir tehcire tabi tutuldu. Türkler ne yaptıklarını biliyorlardı ve bugün pişmanlık duymalarını gerektirecek bir husus bulunmamaktadır. (…)Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biz(6)iz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. Türklere karşı ayaklandık ve savaştık. Sevr Antlaşması gözümüzü kör etmişti. İsyanımızın temelinde İtilaf devletlerinin bize vadettiği büyük Ermenistan hayali vardı. Ama biz hiç bir zaman devlet olamadık. Türkiye Ermenistan’ı diye bir devletin hayalden öte olmadığı gerçeğini göremedik…(…) Kötü kaderden şikayet etmek ve felaketlerimizin sebeplerini kendi dışımızda aramak acıklı bir durumdur. Bu bizim (hastalıklı) milli psikolojimizin karakteristik bir özelliğidir ve Taşnaksutyun partisi de bundan kaçamamıştır. (…) Sanki uzak görüşlü olmamamız bir kahramanlıktı çünkü isteyen herkes, Fransızlar, İngilizler, Amerikalılar, Gürcüler, Bolşevikler tek kelimeyle bütün dünya bizi kolayca aldattı, atlattı ve ihanet etti, oysa bizler safça bu savaşın Ermeniler için yapıldığına inandırılmıştık. “

http://1905.az/tr/ermeni-belgeleriyle-soykirim-yalani-ovanes-kacaznuninin-itiraflari/

(7) http://www.siir.gen.tr/siir/n/nazim_hikmet/turk_koylusu.htm