Genel

HURŞİT GÜNEŞ TURUNCU ÇETENİN SÖZCÜSÜ MÜ?

SOROS VE TESEV
Mustafa Yıldırım
HURŞİT GÜNEŞ TURUNCU ÇETENİN SÖZCÜSÜ MÜ?
 
Naci Kaptan imzalı bir ileti aldım. Yalnız bana değil, çok sayıda kişiye gönderildiği anlaşılıyor.
 
İleti “CHP Milletvekili Hurşit Güneş Ne Yapmak İstiyor?” başlığıyla Y-CHP Genel Başkanı’na gönderilen bir mektup. Yer darlığı nedeniyle bazı bölümlerini kısaltarak aldım. Söz Naci Kaptan’ın:
 
CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, CHP yönetimi ve Milletvekillerine
 
Sizlere uzunca zamandır yazıyoruz. Partinin gerçek tabanına kulaklarınızı tıkıyorsunuz!
 
Sayın Kılıçdaroğlu’nun CHP’ye “Yeni” sıfatını yapıştırmasıyla, CHP’nin kökünden koparıldı, melezleştirildi.
 
Parti’ye dışarıdan bir gecede ithal edilenler, parti ilkelerine uymak yerine, partiyi geldikleri kaynağın isteklerine göre tepetaklak ettiler. ( Kılıçdaroğlu başta olmak üzere.)
 
– Bölücü Kürtçülüğe, siyasetçiliği elden bırakmayan din kisveli cemaat ve tarikatlara, Atatürk devrimleri karşıtlığına, federasyonculuğa yol açan “özerk yönetim” (aslında bağımsız devletçiliktir) modeline secde edilmektedir.
 
Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,
 
Soros cephesinden (Quantum Yahudi Bankerler Şirketi sözcüsü Soros) kişilere selam çakıyorsunuz.
 
CIA bulaşığı sivil toplumculara el vermişlere, emperyalizmin yeni yetmesi “Küreselci liberalleri” baş tacı etmektesiniz.
 
Sırf milletvekilliği ve genel başkanlık fiyakası uğruna partiyi ve bağımsız devletimizi çürütmektesiniz! (Dersim intikamcılığı ve eyaletçiliği de cabası!)
 
2007’de Emniyet Genel Müdürlüğü dönemin İçişleri Bakanını bilgilendirirken “ulusalcıları” toplumsal tehdit olarak sınıflandırılmış ve terör grupları arasında saymıştı. (ABD’liler de son 30 yıldır böyle öğretmişti.)
 
Sayın Kılıçdaroğlu, siz ne derseniz deyiniz bize göre “Ulusalcı” olmak, ülkenin bağımsızlığına-bütünlüğüne-özgürlüğüne, ulus devlete, laik Cumhuriyete, Atatürk’ün aydınlanma devrimlerine sahip çıkmaktır.
 
Kesinlikle sömürüye ve ekonomik işgale, her türden emperyalist saldırıya direnmektir.
 
Göstermelik değil, özde yurtseverliktir!
 
Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,
 
Milletvekiliniz Hurşit Güneş diyor ki:
 
Silivri’ye gitmediğimiz gün bu parti düzelecek… Listeyi delip giren savcı İlhan Cihaner’in tutumuna da çok şaşırdım. Ben onu solcu biliyordum, meğer o ulusalcıymış!”
 
Saldırgan Amerikan yönetiminden cesaret ödülü alan, “Öcalan’la görüşülmesi değerlidir” diyen vekillerinizle birlikte ulusal orduya saldıranların yedeğine girdiğiniz artık tartışmasızdır!
 
Ne mutlu sizlere Sayın Kılıçdaroğlu!
 
AKP Dışişleri Bakanı Davutoğlu ile aynı yoldasınız!
 
Davutoğlu 17 Eylül 2012’de Hürriyet’te buyurmuştu ki:
Öncelikle temel tespit yapmak lazım. 19. yy ideolojisi olan ulusçuluk, Avrupa’da feodalite ile bölünmüş yapıları bir araya getirip ulus devletleri doğurdu. Bizde ise tarihten gelmiş organik yapıları dağıtarak geçici ve suni (yapay) karşıtlıklar ve kimlikler ortaya çıkardı. Hepimizin bu ayrıştırıcı kültürle hesaplaşma zamanı geldi!” (Alman ve Amerikan tezidir.)
 
Sayın Kılıçdaroğlu,
 
Uğraşa uğraşa eriştiğiniz yücelik, işte budur! Y-CHP’niz ulusalcılık düşmanlığında AKP ile birleşmiştir.”
 
Naci Kaptan, mektubunu “Kaygılarımla” diyerek bitirirken bir de partiden istifa mektubu eklemiş.
 
Y-CHP’nin yapma muhalefetçiliğinin, göstermelik sokak ağzıyla günü geçirmesinin nedeni de Kaptan’ın belirttiği görünürde ayrılıktır! Zoraki Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun kelebek gibi oradan oraya uçup durması da bundandır.
 
Sözü kıvırıp durmanın sırası değil!
 
Derdimiz bağımsızlığın eski ocağı CHP’nin yıkılması değildir. Altan kardeşlerin, Dervişlerin, Boynerlerin YDH (Yeni Demokrasi Hareketi) artığı, ortağın çocuklarının CHP’den temizlenmesi ve yeniden bağımsızlık-özgürlük bayrağını yükseltmesidir!
 
Bu arada IMF Başkanı Stanley Fischer’in yakın arkadaşı Hurşit Efendi, “turuncu çetenin” gizli gündemini de bu denli kiriyle ortaya döküverdi.
 
Belki TESEV’ci Hurşit Efendi sayesinde TBMM divanında yer alan CHP temsilcileri de suskunluklarını yıkarlar da yüreklere umut ve güç verirler!
 
17 Eylül 2012

 

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir