Genel

BENİM GENEL BAŞKAN ADAYIM!..

ilker_yucel

Milyonların “Seferberlik Buluşması”na, CHP‘liler olarak iyi ki de katıldık! Orada pek çok kişi gibi ben de harika bir karşılaştırma yaptım. Bu mitingte Kılıçdaroğlu’nun yerine geçecek bir aday buldum!..

CHP’liler olarak elimizi çabuk tutalım, Atatürk gibi böyle dahi bir çocuk, ancak 100 yılda bir geliyor…

Kimden söz ettiğimi hemen söylemiyorum. Tarif edeyim de siz tahmin edin. Bir kere Kemal Kılıçdaroğlu’ndan hiç bir eksiği yok, o kadarını söyleyeyim. Fazlası ise pek çok. Her şeyden önce o bir TESEV üyesi değil. SOROS‘çuları akıl hocası olarak el üstünde tutmuyor. Cemaatçilerden bir tek danışmanı yok. Onları Genel Merkez’e doldurup, tepemize çıkartmıyor. Partinin milyonlarını çar çur ettirmiyor… Üyelere hesap verir, yeri geldiğinde hesabını da sorar… “Hesap uzmanlığını” takma ad olarak kullanmıyor!..

Benim genel başkan adayım, eksiksiz bir Atatürkçüdür. “Tam bağımsızlık” ve “antiemperyalizmi” kendisine şiar etmiştir. Geçmişinden asla utanmıyor, aksine Cumhuriyet Tarihi’mizle övünüyor. Örneğin; İnönü dönemini hiç bir zaman kötülememiş. Mustafa Kemal’e, Atatürk demekten de hiç erinmemiş!.. O Atatürk’ü, Dersim’de “Soykırım” yapmakla suçlayanları baş tacı etmiyor!..

Benim başkan adayım, elinde bebek katili Abdullah Öcalan’ın “yol haritası” ile kapı kapı dolaşmıyor!.. “Siyasi hayatını sona erdirmek” gibi saçma fikirleri yok!.. Çünkü bu tür fikirler, CHP’nin tabanına rağmen, genel başkanın bildiğini yapacağını söylemesiyle eş anlamlıdır. Elbete hiçbir şekilde “kolektif irade”ye saygıyı içermiyor. Benim genel başkan adayım, hiç bir yerde teröristlerle mücadele yerine müzakereyi önermiyor!… Fikirleri yerli yerine oturmuştur, kendi içinde tutarlı bir liderdir!..

Benim genel başkanı adayım, sanki TSK yenilmiş de “ateşkes” ilan edilmiş gibi, Oslo’da yapılan görüşmelere meşruiyet kazandırmak için üstünü başını paralamıyor…

Benim genel başkan adayım, “Biz yargılanmasınlar demiyoruz…” diyerek, “Silivri Hukuku”nu da meşrulaştırmamış!.. Referandumda “hayır” dediği ve daha sonra da AKP’nin “kırmızıçizgisi” olarak ilan ettiği değişiklikleri, tartışmadan kabul etmiyor… O masada oturmanın, yakın geçmişte “hayır” dediği değişikliklere, gerekçesiz olarak “evet” demek anlamına geldiğini biliyor!..

Benim genel başkan adayım, emperyalizmin “tanıtım ve reklam bürosu” haline gelen, “Sosyalist Enternasyonal”e başkan yardımcısı olmaya hiç heveslenmiyor!.. Aynı şekilde emperyalizmin “işgal birliği” görevini yürüten NATO’yu kutsayıp önümüze koymuyor!.. Benim genel başkan adayım, NATO ile uzaktan yakından bir ilgisi olmayan Libya’ya, TSK’nin NATO gücü olarak gönderilmesine “evet” demiyor!..

Benim başkan adayım, 29 Ekim 2012‘te Birinci Meclis önünde, Türk halkı ile birlikte Cumhuriyet’i yeniden kurmak için bir miting düzenlenmesine öncülük ediyor. Parsayı toplamak için düzenlenmiş mitinglere iştirak etmiyor!.. Benim genel başkan adayım, mitingi dağıtmak üzere “Biber Gazı ve Tazyikli Su Bakanı”na emir veren Erdoğan’ı, teröristlere karşı ülkesini savunan Esat’a benzeterek, çamları devirmiyor!..

Benim başkan adayıma, BOP içinde kimse bir rol veremez, ona “Gençliğe Söylev” de tarif edilenlerden başka bir “görev” de teklif edemez!..

Benim genel başkan adayım, kendisine dalkavukluk ve kapıkulluğu yapanların sözlerine itibar etmiyor. Dostlarının eleştirilerden yararlanıp, onlara küsmüyor!.. Atatürk’ün koltuğunda oturduğunu hiç bir zaman da aklından çıkarmıyor. Onun gibi dik duruyor!..

Benim genel başkan adayım, gençtir ama bu yönü bir eksiklik sayılmaz. Çünkü o, Onur Öymen gibi konusunda uzmanlaşmış kişilerin, deneyimlerinden fazlasıyla yararlanıyor. Hüseyin Aygünleri, Sezgin Tanrıkullarını değil, yurtseverleri yanında tutuyor. Böylece deneyimsizlikle suçlanamıyor!.. Bu nedenle gençliği, onun hanesine artı olarak yazılıyor!..

Benim genel başkan adayım, inançlı bir Atatürkçüdür. Yorulmak nedir bilmez, üretkendir, ülkesi için ha bire çalışır durur, gençliği de arı gibi çalıştırıp, acıları bal eder!..

CHP‘nin böyle bir genel başkana ne biçim ihtiyacı var!..

Bizi de emekliliğimizde peşinden koşturacak böyle biri var!..

Dİ K K A T!…

Künyesini okuyorum:

Adı: İlker, Soyadı:Yücel

Şu andaki görevi: Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı

Görev yeri: 780 bin kilometrekarelik Türk’ün vatanı…

Şaşırmadınız değil mi?

Ben de bu teklifi getirdiğim için utanmadım, pişman da değilim!..

TGB‘nin kahraman üyelerine bir ricada bulunuyorum: Hiç değilse Cumhuriyeti yeniden inşa edene kadar, İlker Yücel’i emaneten bize verin. Eminim, CHP‘nin gençliğini de ayağa kaldıracaktır! Uyuşuk Gençlik Kollarımızın üstündeki ölü toprağını süpürüp, bir köşeye ancak o atabilir!..

Atatürkçü nasıl olunur, Kemalizm’e nasıl sahip çıkılır, yurttaşlık nasıl hak edilir, adam gibi adam nasıl olunur, bizimkilere de öğretsin!..

Sonra emanetinizi geri alırsınız…

Minnettar kalırız, teşekkür ederiz!..

Av. Cemil Can

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir